Mistrovství republiky KJ-ČR ve výkonu psů
dle vrcholové zkoušky ZPU-S

VÝSLEDKY VIII. MR KJ-ČR


Vážení přátelé,

jsme rádi, že jste otevřeli stránky Kynologické jednoty ČR. Rádi by jsme vás seznámili s naší činností. KJ ČR vznikla v roce 1994 a sdružuje kynologické organizace většinou společenských plemen, které pořádaly a pořádají výstavy. Po vzniku ČMKU je KJ ČR vlastně nástupcem ČSCH a měla by být na stejné úrovni jako ČKS, ČMKJ a SKK. KJ ČR je sdružení 23 subjektů z celé ČR. Pod záštitou KJ ČR se pořádají jak výstavy mezinárodní (Brno, Litoměřice, Mladá Boleslav), národní (Ostrava, Mladá Boleslav), tak i v neposlední řadě 13 krajských nebo oblastních výstav. Myslíme si, že tyto KV nebo OV jsou důležité pro začínající vystavovatele. Tyto výstavy jsou klidnější a vystavovatel si může ověřit co on a jeho miláček umí a co musí zdokonalit, aby uspěl na velké výstavě.


Kynologická jednota ČR je také garantem zkoušek z výkonu k zařazování psů neloveckých plemen do pracovních tříd na výstavách v ČR. Víte, že mimo zkoušek z výkonu zaměřených na služební nebo záchranářský výcvik, lze u nás složit i zkoušky ve dvou oblastech a to v oblasti základní ovladatelnosti a testů pracovní upotřebitelnosti psů. Tyto zkoušky vhodně doplňují a rozšiřují škálu výcvikové činnosti v ČR s úzkou vazbou a propojením na chovatelskou činnost.


Vážení přátelé, zveme Vás na některé naše akce. Doufáme, že si vyberete dle vašeho zájmu a možností a budete spokojeni. Věřte, že se o to všichni pořadatelé snaží a budou snažit. Vždyť máme všichni jednoho krásného koníčka a to jsou pejskové. Proč neudělat něco pro to, abychom si po skončení výstavy nebo zkoušek mohli říci: to byl krásný den s přáteli.


Stanovy Kynologické Jednoty České republiky z.s.

Nové číslo účtu: 2901729623/2010


Spolupracujeme s časopisy:


Naši sponzoři: