Pozor!
Od 15.2.2022 bude fungovat jen naše nová webová adresa www.kjcr.cz
Upravte si prosím odkaz na naše stránky. Děkujeme.


Vážení přátelé,

jsme rádi, že jste otevřeli stránky Kynologické jednoty ČR. Rádi by jsme vás seznámili s naší činností. KJ ČR vznikla v roce 1994 a sdružuje kynologické organizace většinou společenských plemen, které pořádaly a pořádají výstavy. Po vzniku ČMKU je KJ ČR vlastně nástupcem ČSCH a měla by být na stejné úrovni jako ČKS, ČMKJ a SKK. KJ ČR je sdružení 23 subjektů z celé ČR. Pod záštitou KJ ČR se pořádají jak výstavy mezinárodní (Brno, Litoměřice, Mladá Boleslav), národní (Ostrava, Mladá Boleslav), tak i v neposlední řadě 13 krajských nebo oblastních výstav. Myslíme si, že tyto KV nebo OV jsou důležité pro začínající vystavovatele. Tyto výstavy jsou klidnější a vystavovatel si může ověřit co on a jeho miláček umí a co musí zdokonalit, aby uspěl na velké výstavě.


Kynologická jednota ČR je také garantem zkoušek z výkonu k zařazování psů neloveckých plemen do pracovních tříd na výstavách v ČR. Víte, že mimo zkoušek z výkonu zaměřených na služební nebo záchranářský výcvik, lze u nás složit i zkoušky ve dvou oblastech a to v oblasti základní ovladatelnosti a testů pracovní upotřebitelnosti psů a v oblasti využití psů pro pasení (Komise pasení KJ-ČR). Tyto zkoušky vhodně doplňují a rozšiřují škálu výcvikové činnosti v ČR s úzkou vazbou a propojením na chovatelskou činnost.


Vážení přátelé, zveme Vás na některé naše akce. Doufáme, že si vyberete dle vašeho zájmu a možností a budete spokojeni. Věřte, že se o to všichni pořadatelé snaží a budou snažit. Vždyť máme všichni jednoho krásného koníčka a to jsou pejskové. Proč neudělat něco pro to, abychom si po skončení výstavy nebo zkoušek mohli říci: to byl krásný den s přáteli.


Stanovy Kynologické Jednoty České republiky z.s.

Nové číslo účtu: 2901729623/2010


Spolupracujeme s časopisy:


Naši sponzoři: